درباره جنس کاغذدیواری‌ها چه می‌دانید؟

گرچه کاغذ دیوارهای موجود در بازار دارای تنوع زیادی در طرح می‌باشند اما از نظر جنس و ساخت به سه دسته ذیل تقسیم می‌شوند:

1- کاغذدیواری ساخته‌شده از کاغذ
این کاغذدیواری‌ها هیچ پوشش محافظی ندارند و رویه تزیینی آن مستقیما بروی سطح کاغذ چاپ می‌شود لذا قابل شستشو نبوده و در مقابل آلودگی و رطوبت بسیار حساس می‌باشند. علیرغم قیمت پایین آن فقط در اماکن موقت و یا محیط‌های بسیار تمیز و عاری از رطوبت قابل استفاده می‌باشند.

 

۲- کاغذدیواری‌های ساخته‌شده از کاغذ با پوشش وینیل
این نوع کاغذدیواری‌ها که معمول‌ترین نوع کاغذدیواری‌های موجود در بازار هستند دارای بستری کاغذی هستند که رویه آن با لایه‌ای از وینیل آکریلیکی یا پلی وینیل کلراید (PVC) پوشانیده شده است.این نوع کاغذدیواری ، بi عنوان کاغذدیواری قابل شستشو (سایش با اسفنج مرطوب) و قابل کندن از روی سطح دیوار دسته‌بندی می‌شوند ، تقریبا در همه محیط‌ها قابل نصب بوده و نسبت به کاغذدیواری‌های ساخته شده از کاغذ خالص مقاومت بهتری در مقابل آلوده شدن به چربی و قرار گرفتن در معرض رطوبت دارند. کاغذدیواری‌های پی‌وی‌سی را با رعایت استاندارد نصب و استفاده از چسب مناسب، حتی در حمام و آشپزخانه نیز می‌توان نصب کرد.

 

۳- کاغذدیواری‌های ساخته‌شده از الیاف بافته نشده
این کاغذدیواری‌ها دارای بستری از الیاف سلولزی بافته نشده هستند.بسیاری از این کاغذدیواری‌ها بدون لایه محافظ وینیل ساخته می‌شوند تا بهترین سازگاری را با محیط‌زیست داشته باشند. عدم استفاده از لایه وینیل، این نوع کاغذدیواری‌ها را به‌عنوان کاغذدیواری ” قابل‌تنفس ” معروف کرده و از این نظر بهترین گزینه برای محیط‌های نشیمن با رطوبت کم هستند اما عدم وجود لایه باعث می‌شود این کاغذدیواری غیرقابل شستشو باشد.

قابل‌ذکر است برخی سازندگان جهت تقویت ساختار کاغذدیواری ، بستر الیافی را نیز با وینیل مایع یا آکریلیک پوشش داده سپس رویه تزیینی را بروی آن سطح چاپ می‌کنند ، به همین خاطر نمی‌توان همه کاغذ دیوارهای الیافی را کاملا بهداشتی و دوستدار محیط‌زیست دانست.

پالاز متناسب با ذوق و سلیقه شما، کلکسیونی متنوع و زیبا از طرح‌های کلاسیک، فانتزی و مدرن در رنگ‌های زیبا و مد روز ارائه می‌کند.

منبع : idealdec.ir