[ess_grid alias=”village”]

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری پوششی است که امروزه به دلیل تنوع طرح ها و ایجاد جلوه ای زیبا خاصی که ایجاد می کند، از محبوبیت منحصر بفردی برخوردار است. با رعایت هارمونی در انتخاب بافت، طرح و رنگ کاغذدیواری های پالاز، با دکوراسیون منزل یا محیط کارتان، دنیایی دلچسب و متمایز خلق کنید. کاغذ دیواری های پالاز رنگ واقعیت به رویای مدرن، کلاسیک و یا فانتزی تان می زنند.

تولیدات پالاز بیشتر از آنکه جزو مصالح ساختمانی محسوب شوند، یک اثر هنری هستند. کاغذ دیواری بسیار آسان و بی دردسر آثار آسیب روی دیوار را مخفی می کند و در کنار ایجاد حسی بدیع در خانه یا محیط کار، دارای دوام و عمر بالایی نیز هست. این پوشش ها اغلب قابل شستشو، ضد خش و ضربه، آگوستیک وبا کیفیت اند. از این رو جایگزین خوبی برای رنگها و سایر پوشش های دیواری هستند. علاوه بر این، برخی رنگ ها به دلیل داشتن سرب برای سلامتی کودکان مضر هستند و بسیاری از افراد نیز به بوی رنگ آلرژی دارند. به همین دلیل کاغذ دیواری انتخاب سالم تری است. مقرون به صرفه بودن از نظر ماندگاری، تنوع بیشتر در رنگ، بافت و طرح، نصب آسان، بدون بو و عدم ایجاد آلرژی، کاغذ دیواری پالاز را به انتخابی بی بدیل تبدیل کرده است.

ما متناسب با ذوق و سلیقه شما، کلکسیونی متنوع و زیبا از طرح های کلاسیک، فانتزی و مدرن در رنگ های زیبا و مد روز ارائه می کنیم. تاثیر بصری رنگ ها را روی فضای اطراف دست کم نگیرید. با انتخاب درست رنگ ها، می توانید کاری کنید که اتاق بزرگتر یا کوچکتر، دارای عمق بیشتر، پهن یا باریک تر، روشن تر، سردتر و یا حتی گرم تر به نظر برسد..

ویلیج

عرض کاغذ دیواری ۱۰m × ۵۰ cm
برند GranDeco , Deco 4 Walls
^طراحی

طراحی های زیبا و استثنایی پالاز، کاغذدیواری را در حقیقت به یک اثر هنری تبدیل می کند. غالبا دو نوع طراحی برای کاغذ دیواری وجود دارد :

طرح های نقاشی مانندی که تصویر کامل و مشخصی دارند گروه اول این دسته بندی را شکل می دهند. گروه دوم نیز، طرح هایی دارای بافت های گرافیکی هستند که به نوعی از تکرار اشکال کوچک هندسی بوجود آمده اند.


^ساختار کاغذ دیواری

کاغذ دیواری پالاز در واقع از چاپ یک نمای دکوراتیو بر روی سطح یک زیر لایه ساخته می شود. این زیرلایه غالبا از جنس کاغذ، پارچه و نظایر آن تهیه می گردد. کاغذ دیواری های پالاز در جنس، بافت و سایزهای متفاوتی عرضه می شوند. جنس کاغذ دیواری معمولا کاغذ و لایه محافظی از وینیل است که آن را ضد آب می کند. کاغذ دیواری های با روکش وینیل دوام بالاتری دارند و قابل شستشو می باشند. طول عمر کاغذ دیواری ها، به عواملی مانند جنس کاغذ و میزان قرارگیری در معرض نور خورشید و رطوبت بستگی دارد. یک کاغذ دیواری اغلب می تواند ۱۵ سال دوام بیاورد، البته اگر شما به دنبال تنوع و طرح های دیگری برای تازه کردن فضای خانه تان نباشید!

فروش کاغذ دیواری معمولا بصورت رول می باشد. رول ها بطور استاندارد، ۵۳ سانتی متر عرض و ۱۰ متر طول دارند که می توانند حدود ۵ متر مربع از سطح دیوار را بپوشاند. درصد بالایی از کاغذ دیواری های پالاز دارای این ابعاد هستند. البته رول هائی با سایز ۷۰ سانتی متر در طول ۱۰ متر نیز با امکان پوشش مساحتی برابر ۷ متر مربع در دسترس شماست. علاوه بر این پالاز در آینده ای نزدیک رول هایی با ۱ متر عرض به بازار عرضه خواهد کرد.

برای چسباندن کاغذ دیواری پالاز روی دیوار، از نوعی چسب مخصوص با حلال آب استفاده می شود که هیچگونه بوی زننده در محیط ایجاد نمی کند. اگر پس از اجرا برحسب اتفاق لکه چسبی نیز بر جای بماند با یک تکه اسفنج خیس تمیز می شود.

چاپ کاغذ دیواری با تکنیک های متفاوتی مانند چاپ مسطح (surface)، کلیشه ای (Gravure)، سیلک اسکرین (screen Silk) و چاپ دورانی (Rotary) انجام می شود. تکنیک های مختلف چاپ متناسب با نوع طرح و کاغذ در زمان تولید انتخاب می شود.


^مزایای کاغذ دیواری

به راحتی با مواد شوینده و آب گرم قابل شستشو می باشند.

دارای دوام و طول عمری بسیار طولانی هستند.

کاغذدیواری ها نه تنها پوشاننده ی معایب دیوار هستند بلکه ضد گرد و غبار و همچنین عایق حرارت و رطوبت نیز می باشند.

دامنه ای گسترده از انواع طرح ها، انتخاب را برای هر نوع سلیقه ای آسان می کند.


^قیمت

قیمت کاغذ دیواری بر اساس موارد زیادی تغییر پذیر است. تفاوت جنس، ضخامت و رنگ، عمق برجسته سازی (Embossed)، جنس زیرلایه این تولیدات، و همچنین قابل شستشو بودن آن، همگی عواملی هستند که در قیمت کاغذ دیواری موثر هستند. کاغذ دیواری هایی با جنس زیرلایه کاغذی معمولا ارزانتر هستند. عمق برجسته سازی نیز در کاغذ دیواری های وینیلی رابطه مستقیم با قیمت آن دارد.