شالت

ابعاد:

۱۳۸۰ mm × ۱۹۳ mm

دکورز:

۸

پنل ها در هر کارتن: ۶ = ۱٫۵۹۸ m2
کارتن در هر پالت: ۵۶ = ۸۹٫۴۹ m2
clic V4
۱۰ mm | AC5/33
Vermont Oak  | M1003
Vermont Oak
Prestige Oak White | M1001
Chestnut Beige | M1002
Vermont Oak White | M1004
Chestnut | M1005
Caribbean Mahogany | M1006
Ash Elegant | M1007
Chestnut Natural | M1008

لمینیت نوعی کفپوش است که نمای ظاهری آن از طرح و نقشه‌های چوب الگو برداری شده‌است. این نوع از کفپوش‌ها درگروه کفپوش‌های مدرن طبقه‌بندی می‌شوند و بخصوص برای خانه‌ها یا فضاهای کاری با دکوراسیون مدرن بسیار مناسبند.

 لمینیت که به آن پارکت لمینیت نیز گفته می شود نباید با پارکت اشتباه گرفته شود. پارکت از چوب درختان ساخته می شود ، اما لمینیت در واقع از جنس Fiber BoardDensity Hard یا الیاف چوب فشرده ساخته می‌شود، که به اختصار به آنHDF گفته می شود. چند لایه چوب متراکم و به هم فشرده که سطح خارجی آنها دارای روکشی مشابه نقش و نگارهای چوب طبیعی است، تشکیل دهنده ی این محصولات هستند.

 روشی که برای نصب لمینیت‌ها بکار می‌رود، متفاوت با نصب پارکتاست. پارکت ها می بایست روی کف چسبانده شوند در حالیکه لمینیت‌ها نیازی به چسبانده شدن روی کف ندارند. شیارهایی به نام کلیک در چهار طرف این کفپوش‌ها تعبیه شده است .این شیارها بصورت نر و ماده درون هم قرار می گیرند یا به اصطلاح کلیک می شوند. با این روش کوچکترین آسیبی به کف وارد نمی شود و این یکی از مهمترین مزایای لمینیت نسبت به پارکت است.

لمینیت ها بر اساس ضریب سایشی یا پاخور استانداردهای مختلفی دارند که با AC نشان داده می شوند.

کفپوش‌های لمینیت اغلب شکل مستطیلی دارند و عرضشان بین ۱۴ تا ۲۵ سانتی متر، و طول آنها بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ سانتی متر است. ضخامت این کفپوش‌ها اغلب در حدود ۸، ۱۰ و ۱۲ میلی متر است که بسته به نوع کاربرد و میزان تردد در محل مورد نظر تعیین می‌شود.

 ضخامت لمینیت‌ها نکته حائز اهمیتی است که در هنگام خرید باید به آن توجه شود، نکته‌ای که قیمت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. هرچه ضخامت بالاتر باشد، دوام لمینیت‌ها افزایش پیدا می‌کند. برای مکان‌هایی که پر تردد است باید ضخامت بالاتری درنظر گرفته شود، اما برای فضاهایی که چندان پرتردد نیستند،  ضخامتی در حدود ۸ میلی متر مناسب است. توجه داشته باشید که ضخامت‌های بالاتر، سر و صدای کمتری نیز ایجاد می‌کنند.

 کفپوش‌های لمینیت اکثرا دارای رنگ‌هایی در طیف کرم و قهوه‌ای هستند تا بسیار طبیعی  و دلچسب جلوه کنند. در کنار این رنگ ها، پالاز دارای دامنه گسترده ای از رنگ های متنوع نیز برای این محصولات هست.

 انتخاب رنگ نکته حائز اهمیتی‌ است که باید با توجه به ابعاد اتاق و هماهنگی با دکوراسیون انجام شود. انتخاب کفپوش مناسب و هماهنگ با فضا احساس صمیمیت را در خانه شما بوجود می‌آورد. برای خانه‌هایی با ابعاد کوچک رنگهای روشن انتخاب می‌شوند تا فضای بزرگتر و دل‌بازتری ایجاد شود. لمینیت‌هایی با رنگ‌های فانتزی می‌توانند برای ایجاد فضایی با نشاط برای اتاق کودکتان مناسب باشند. رنگ مناسب لمینیت برای اتاق خواب نیز، فضایی آرامش بخش و راحت را برای استراحت شما ایجاد می کند.

 توجه داشته باشید که پارکت لمینیت نسبت به سایر کفپوش‌ها لوکس‌ترین و دلنشین‌ترین انتخاب برای سالن پذیرایی خواهد بود.

– اگر اتاق شما رو به آفتاب است، باید بدانید که لمینیت جزو مقاوم ترین کفپوش ها در مقابل اشعه ماوراء بنفش است.

– لمینیت ها به دلیل شیارهایی(کلیک) که در هرچهار ضلع شان تعبیه شده است، در حین نصب در هم قفل می شوند، بنابر این هیچ آسیبی به کف وارد نمی کنند.

– لمینیت ها نسبت به پارکت های قدیمی در برابر اجسام نوک تیز مقاومت بالاتری دارند. به آسانی خش بر نمی دارد و در اثر حرارت سیگار نیز نمی سوزد.

– سرعت نصب و اجرای کفپوش لمینیت بالاست. علاوه بر این قابلیت انتقال و جابجایی دارند و می توان آنها را پس از نصب، براحتی جمع کرده و در جای دیگری نصب کرد.

– قبل از نصب این کفپوش ها، یک لایه فوم به ضخامتی در حدود ۲ میلی متر روی کف قرار می دهند و سپس لمینیت ها بر روی فوم نصب خواهند شد. این نکته باعث می شود لمینیت نه تنها عایق صدا برای طبقات زیرین، بلکه به عایق حرارت و برودت نیز میاشند.تبدیل شود.

– مراقبت و نگهداری از آن آسان است و پس از نصب نیز نیاز به ساب و لاک ندارد.

– دارای جلوه ای واقع رایانه و جذاب است. بعلاوه بعد از نصب آن، درز و فاصله در بین تایل ها وجود ندارد.

– قرون بصرفه تر از سایر مصالح ساختمانی مانند سنگ و سرامیک می باشد.

– درمقایسه با پارکت، لمینیت در برابر آب مقاوم تر است. این نکته به معنای ضد آب بودن لمینیت نمی باشد و اگر آبی روی آن ریخته شود باید سریعا جمع شود.

– لمینیت دارای دوام و ماندگاری بالا، به طور معمول  آنتی باکتریال و ضد حشره است.

AC ۵/۳۲  یک کفپوش لمینیت مقاوم در برابر سایش به عنوان کلاس سایش شناخته می شود. به عنوان مثال  مدل AC5 که در اینجا شماره ۵ نشان دهنده آن است که اثار سایش برای مدل،در  زمان قابل توجهی نمایان نخواهد شد.

AC ۵/۳۳  کلاس سایش نشان دهنده آن است که این کفپوش مناسب چه نوع مصرفی می باشد. شماره ۳۲ معرف میانگین با متوسط مصرف تجاری است و شماده ۳۳ جهت مصارف تجاری سنگین مناسب می باشد.

زمین با این نشانه ها مشخصه های زیر را دارا می باشند:

V4 این قطعه ها دارای شیب با لبه ۴۵ درجه گرد می باشد. که آگر انها را در کنار هم قرار دهیم یک شیار V شکل به دست می آید که تدائی کننده مشخصه کفپوش چوبی طبیعی خواهد بود.
دکود با این علامت نشان دهنده آنتی استاتیک بودن است

ویژگی های برتر تمام محصولات :

تمام زمینها دارای سیستم CLIC می باشند. ساده برای نصب کردن که نیازی به چکش برای کوبیدن و جا انداختن ندارد. شما می توانید بلافاصله روی آن امن و مطمئن راه بروید.
easy محافظت آسان و با دوام low مقاوم در برابر اشتعال
مقاوم در برابر ته سیگار مقاوم در برابر نور
مقاوم در برابر لکه با دوام
ساخته شده از مواد طبیعی و قابل تعویض مناسب جهت راه رفتن روی آن
مناسب جهت استفاده در مکانهائی که سیستم گرمایشی در زیر زمین قرار دارد. بادوام جهت استفاده و مقاوم در برابر فشار

مراقبت و نگهداری کفپوش لمینیت

مراقبت و نظافت لمینیت پالاز اگرچه کار دشواری نیست، اما دارای اهمیت زیادی است. لمینیت بر خلاف پارکت برای درخشندگی نیازی به واکس و یا پولیش ندارد و این موضوع مزیت برجسته‌ لمینیت محسوب می شود. شما می توانید با رعایت نکاتی ساده کفپوش لمینیت را مانند روز اول نو نگه دارید:

– کشیدن جاروبرقی حداقل روزی یکبار، اولین و ساده‌ترین راه مراقبت از این کفپوش‌هاست. تجمع گرد و غبار یا مو موجب می‌شود که با گذشت زمان سطح لمینیت دچار آسیب شود.  آلودگیهایی مانند لکه‌ها، قطرات آب و یا گل و لای نباید برای مدت طولانی باقی بمانند، بنابراین آنها را بلافاصله از سطح لمینیت پاک کنید.

– می توانید از میکروفایبر و اسپری آب گرم  برای تمیز کردن استفاده کنید. با این روش مقرون بصرفه شما می توانید هر رد پا و یا لکه‌ای را از بین ببرید. توجه کنید که بجای استفاده از بخارشوی می توانید از شوینده‌های مخصوص استفاده کنید.

– از کشیدن اسباب و اثاثیه بر سطح لمینیت پرهیز کنید. اگرچه این کفپوش‌ها دوام و عمر بالایی دارند اما در برابر خراشیدگی مقاومت چندانی ندارند. می توانید تکه‌های نمد یا موکت بر روی پایه‌های اثاثیه و لوازم سنگین بچسبانید و یا از کاور برای پایه‌ها استفاده کنید. حواس‌تان به کفش‌های پاشنه بلند و همینطور میخ‌های برآمده از پاشنه کفش باشد.

– به منظور جلوگیری از ورود و پخش آلودگی، درقسمت ورودی منزل از پا دری استفاده کنید.

– برای پاک‌کردن لکه شمع یا آدامس، ابتدا رویشان یخ بگذارید، سپس  به آرامی آن را از ناحیه مورد نظر بخراشید و جدا کنید. سپس با آب ولرم و شامپو فرش اثرات لکه را پاک نمایید.

– لکه خون، چای، آب‌میوه، نوشابه و.. را با ترکیب آب ولرم و شامپو فرش و با استفاده از یک پارچه سفید و تمیز  پاک کنید.

– هرگزگلدان‌های گل طبیعی را مستقیما بر روی لمینیت قرار ندهید.

– بر خلاف پارکت که در صورت خرابی باید کل پارکت تعویض شود، مشکل خرابی یک قسمت از لمینیت، بوسیله جایگزینی قطعه خراب با سالم برطرف خواهد شد.

محصولات مرتبط

موکت

برای اطاق کودک

اطلاعات بیشتر

موکت

برای اطاق کودک

اطلاعات بیشتر

موکت

برای اطاق کودک

اطلاعات بیشتر